Gdyńska Parada Niepodległości

       Kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości za nami. Jak co roku, nasza grupa wzięła udział w obchodach najważniejszego polskiego święta. Wzorem minionych lat uczestniczyliśmy w Gdyńskiej Paradzie Niepodległości. Udział w niej był niesamowitym przeżyciem, który wymagał jednak włożenia sporego wysiłku w przygotowania.

      W niedzielę, 10.11 grupa spotkała się na cmentarzu Obrońców Wybrzeża w Gdyni-Redłowie, by wspólnie przećwiczyć musztrę i dopiąć wszystko na ostatni guzik. W końcu plut. Michalski okazał nam swoje zadowolenie z postępów i zakończył ćwiczenia. Jednakże na ćwiczeniach przygotowania do parady się nie zakończyły. Pozostało mozolne prasowanie mundurów, płaszczy, kocy, czyszczenie butów na błysk oraz pakowanie tornistrów.

      W poniedziałek, równo o 12 rozpoczęła się parada. Jak zawsze, mieszkańcy oraz uczestnicy dopisali. Była nas naprawdę siła.

      Po paradzie udaliśmy się pod pomnik Antoniego Abrahama na placu Kaszubskim, złożyliśmy kwiaty oraz przeprowadziliśmy stylizowaną sesję zdjęciową. Całe przedsięwzięcie przykuwało niemałą uwagę mieszkańców Gdyni.

      Obchody 11.11 zakończyliśmy wizytą w restauracji przy ul. Władysława IV, gdzie podsumowaliśmy wspólnie spędzony dzień.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, z tego wydarzenia, w naszej galerii.

Jakub Biłyk