Owijkę zahaczamy o drugą dziurkę od góry (zdj. 1). Nawijanie odbywa się na zewnątrz nogi! Spodnie łapiemy na bocznych szwach i ściągamy na boki (zdj. 2), po czym zakladamy do tylu i przytrzymujemy ręką przeciwną do nogi jaką owijamy (zdj. 3).

              Zakładanie owijek           Zakładanie owijek           Zakładanie owijek

Pierwszy zwój nawijamy ciasno i poziomo na cholewce trzewika (zdj. 4) po czym zaczynamy owijac spiralnie do góry, dbając by kolejne zwoje na siebie nachodziły (zdj. 5).

                                Zakładanie owijek                    Zakładanie owijek

Gdy nawiniemy już calą owijkę (ostani zwój musi zachodzić mocniej na poprzedni niz niższe) to zaczynamy wiązać tasiemki, które owijamy dwa razy dookoła kostki (zdj. 6) i wiążemy.

Zakładanie owijek

Kokardę chowamy dokładnie pod oplecioną tasiemkę (zdj. 7). Po założeniu prawidłowo obu owijek nad kostkami formują nam się dwie pumpy (zdj. 8).

                                        Zakładanie owijek                           Zakładanei owijek

Owijacz nakładamy tak by wypukłość łuku jego krzywizny była skierowana do góry! Zahaczamy go o drugą dziurkę od góry (zdj. 9).

Owijki i owijacze

Nawijanie odbywa się na zewnątrz nogi! Pierwszy zwój nawijamy ciasno i poziomo na cholewce trzewika (zdj. 10) po czym zaczynamy owijac spiralnie do góry, dbając by kolejne zwoje na siebie nachodziły, przy czym drugim zwojem musimy uchwycic spodnie (zdj. 11).
                                          Owijki i owijacze                   Owijki i owijacze
Kolejne zwoje należy układać starannie, tak by na siebie nachodziły, ale nie powstawał efekt pnia palmy (zdj. 12, 13, 14).
             owijki i owijacze                          Owijki i owijacze                         Owijki i owijacze
Gdy nawiniemy już caly owijak (ostani zwój musi zachodzić mocniej na poprzedni niz niższe) (zdj. 15) to zaczynamy wiązać tasiemki, które owijamy dwa razy dookoła łydki (zdj. 16) i wiążemy. Kokardę chowamy dokładnie pod oplecioną tasiemkę. Prawidłowo założone owijacze muszą być na tej samej wysokości i mieć zwoje na tej samej wyskości (zdj. 17).
             Owijki i owijacze                          Owijki i owijacze                          Owijki i owijacze
Owijacz nie może być zaciśnięty na podudziu gdyż będzie meczył nogę, szczególną uwagę należy zwrócić przy wiązaniu tesiemki, gdyż jej za mocne zaciśnięcie spowoduje utrudnienie przepływu krwi oraz przeszkadza przy obniżeniu sylwetki strzelca.

Przemysław Michalski