GRH GRH "2-go Morskiego Pułku Strzelców"
"Pierwszą cnotą żołnierza jest wytrwałość i posłuszeństwo, a drugą odwaga"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dewastacja pomnika
Autor Wiadomość
przemi74 
Administrator

Wysłany: Pon Lut 28, 2011 23:44   Dewastacja pomnika

Ostatnimi czasy doszlo do zdewastowania pomnika poswieconego 2-mu Morskiemu Pulkowi Strzelcow, umiejscowionemu w Kolibkach. Zastanawiam sie jakich czasow dozylismy jesli dzieja sie takie rzeczy (ponawiane, az do skutku). Osbnik, badz osobnicy winni tej dewastacji nie sa godni by napluc im w twarz!

Claudio 

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 19:09   

notoryczne w Polsce- może zmienią formę pomnika żeby tych bydlaków złomiarzy nie kusił :neutral:
usytuowanie pomnika raczej nie pomaga w upilnowaniu ażeby się to nie powtarzało...

horhe 

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 21:22   

Obrońcom granic polskich z 1939 należą się pomniki z bronzu, a nie z plastiku. Należy się też szacunek i pamięć o miejscach gdzie stawiali opór najeźdźcy. Iluminacja pomnika i dyskretny monitoring mniej by wyniosły, niż jego ciągłe naprawy i odtwarzanie. Smutne, że mimo obietnic opieki nad pomnikiem na wiosnę 2010, to miasto niewiele zrobiło. W zasadzie zaspawano tylko nacięcia z ubiegłego roku i zrobiono nowy krzyż VM z żywicy. Tak samo, dopiero po telefonicznej interwencji, 1 września 2010 popołudniu zawieszono przy pomniku flagi. Tu zdjęcie z poranka, jeszcze bez flag. http://2mps.org/images/01-09-2010/06.jpg Szkoda, że nie zapisałem sobie danych pracowniczki urzędu miejskiego, bo miała problem ze zlokalizowaniem Kolibek, a że jest tam jeszcze pomnik, to już panią przerosło. Z resztą to samo było, jak dzwoniłem na SM z interwencją w sprawie podciętych nóg orła.

przemi74 
Administrator

Wysłany: Wto Mar 01, 2011 22:08   

Ile daje monitoring przekonal sie moj kolega. W bloku, w ktorym mieszal dochodzilo do notorycznych dewastacji. Zalozono kamere monitoringu, zginela, ale wkrotce pojawila sie nowa i dewastacje ustaly.
Rowniez jestem przeciwny robieniu elementow z zywicy i zapominaniu o sprawie.

łosiu 

Wysłany: Pon Mar 14, 2011 22:32   

Przy okazji - czy pomnik obok ORP Błyskawica - maszty z nazwami okrętów OORP Burza, Wicher i Grom, został ogołocony z tablic z nazwami ww okrętów celem np renowacji czy ktoś zaiwanił? Ostatnio byłem tam po sporej przerwie i zobaczyłem gołe kamienie z masztami...

adam 

Wysłany: Śro Mar 16, 2011 17:01   

myślę, że skończy się na żywicy, jak widać nikogo to nie obchodzi

Odpowiedz do tematu