GRH GRH "2-go Morskiego Pułku Strzelców"
"Pierwszą cnotą żołnierza jest wytrwałość i posłuszeństwo, a drugą odwaga"

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekrutacja
Autor Wiadomość
Tierce 
Narcyz Grupy :)

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 20:34   Rekrutacja

Jak dołączyć do GRH 2-go Morskiego Pułku Strzelców?

Najważniejsze są chęci. Jeśli jesteś z północnej części Polski i chciałbyś odtwarzać Żołnierza Polskiego z lat trzydziestych to zapraszamy. Wystarczy skontaktować się z dowódcą grupy bądź jednym z członków.

Gdzie stacjonujemy?

Generalnie stacjonujemy w Trójmieście jako, że główny człon grupy znajduje się tutaj. Ale są także osoby z innych miejscowości jak Koszalin i poprostu dojeżdzają.

Wymagania jakie stawiamy rekrutom:

Wiadomym jest, że nie jest to tanie hobby, dlatego nie załamujcie rąk, ale musicie sobie z tego zdawać sprawę - oszczędzi to rozczarowań. Niektórzy z nas zbierali sprzęt parę lat, jednak kiedy mieli już wszystko, stało się jasne, że warto było. Kandydat musi miec co najmniej 18 lat. Zapraszamy mężczyzn jak i kobiety które mogą rekonstruować postacie Policji Państwowej, bądź osoby cywilne z epoki.
Trzeba znać historię jednostki której tradycje kontynujemy. Jeśli uczestiniczyłeś/łaś wcześniej w jakiejś grupie daj nam o tym znać.

Podstawa którą musimy posiadać do wystąpień z grupą:
-mundur sukienny przejściowego wzoru wz. 19 oraz furażerka,
-podkute buty,
-owijacze wz. 19,
-hełm wz. 31,
-pas główny wz. 31,
-dwie potrójne ladownice wz. 22,
-chlebak wz. 33 oraz torba na maskę przeciwgazową wz. 32,
-bagnet (polski, dowolnego wzoru) wraz żabką wz. 24 lub wz. 29,
-tornister wz. 35 oraz musztardowy koc,
-replika kb wz. 98
-halsztuk
-łopatkę z ramą
-menażkę wz. 23/31

Dla bardziej zawansowanych dojdą później inne różne rzeczy jak : płaszcz, mundur letni (lniany), bielizna etc.

Dla kobiet podstawą jest mundur Policji Państwowej bądź ubranie cywilne przypominające lata 20-30 XX wieku.

Jeśli macie chęci, a nie wiecie od czego zacząć pytajcie na forum. Jesteśmy tam, żeby pomóć, doradzić, znaleźć. Poza tym integracja z grupą jest równie ważna, gdyż tylko w ten sposób stworzymy zwartą grupe ludzi pasjonujących się historią tak tragicznych wydarzeń jak Wrzesień 1939 ale także radosnych okresu miedzywojennego.

Kandydat na rekruta :

Kandydat (rekrut) zostaje członkiem grupy po minimum 3 miesiącach, a maksymalnie 1,5 roku okresu rekruckiego, odbyciu 2 ćwiczen z grupą oraz skompletowania podstawowego mundurowania. Jeżeli w ciągu 18 miesięcy rekrut nie spełni warunków zostaje skreślony z naszej listy. Wyjazd na inscenizacje staje się możliwy dopiero po zostaniu pełnym członkiem grupy.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, pisz do nas.
Ostatnio zmieniony przez przemi74 Sob Wrz 05, 2015 13:54, w całości zmieniany 7 razy  

NINO
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 19:02   

Witam , chciałbym do Was dołączyć. Mam 17 lat i zajmuję się militariami od kilku lat. W przeszłości działałem w kilku grupach paramilitarnych, nieformalnych co prawda, ale zajęcia prowadzone były przez byłych wojskowych, i członków WSO. Rozmawiałem już z osobą od Was (mianowicie z Ks. Jerzym). Skompletowanie umundurowania i oporządzenia nie powinno być problem, ponieważ sukcesywnie mogę kompletować potrzebne "fanty". Ogólnie orientuje się w historii WP, ale bardziej powojennej (partyzantka polska), ale szybko się uczę. Co w związku z tym mam dalej robić aby do Was dołączyć?

przemi74 
Administrator

Wysłany: Czw Mar 06, 2008 20:29   

Skontaktuje sie z Toba na gg, tam dostaniesz namiary na spotkanie ze mna. Dalej zalatwimy to osobiscie. :-)

98_PWU 

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 19:21   

Witam, mam skończone 16 lat. Interesuję się historią szczególnie tą, która dotyczy II Wojny Światowej. Interesuję się również Wojskiem Polskim okresu międzywojennego i chciałbym byc w Waszej grupie rekonstrukcyjnej. Proszę jak możemy się skontaktowac osobiście.

przemi74 
Administrator

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 22:07   

Poszla PW.

Jakub 

Wysłany: Sob Lut 18, 2012 16:19   

Witam wszystkich!

Skontaktowałem się już z odpowiednią osobą, lecz powinienem napisać także tu.

Jestem członkiem GRH Rota, odtwarzającej oddział Armii Krajowej z Borów Tucholskich z lat 43'-44' (nie mylić z Łupaszką).
Bardzo interesuję się tematyką IIRP, od pewnego czasu zacząłem poszukiwania Grupy, z którą mógłbym zacząć swoją przygodę z rekonstrukcją Wojska Polskiego ;)
W okolicy mojego miasta jest kilka takich Grup, lecz gdy "odkryłem", że w Gdańsku istnieje taka Organizacja, wybór był oczywisty.

Pochodzę z Grudziądza, aktualnie mieszkam w Gdańsku, gdzie studiuję.
Część sprzętu już posiadam.

Podsumowując : znalazło by się dla mnie miejsce? :)

Pozdrawiam

przemi74 
Administrator

Wysłany: Nie Lut 19, 2012 13:47   

Wyslalem Ci maila w tej sprawie. :-)

Artur F. 

Wysłany: Pon Paź 28, 2013 16:18   

Witam!. Już część osób mnie poznała, postanowiłem napisać tutaj coś o sobie.
Pochodzę z Grudziądza, aktualnie mieszkam i studiuję w Gdańsku.
Dotychczasowo zajmowałem się rekonstrukcją oddziału AK działającego w Borach Tucholskich.
Interesuję się historią wojskowości (szczególnie wiek XX), stąd chęć zawiązania z Wami współpracy.

Pozdrawiam A.F :)

fanatyk 

Wysłany: Śro Sie 06, 2014 22:19   

czesc Artur : )

fanatyk 

Wysłany: Czw Sie 07, 2014 22:26   

tak swoją drogą, jak idzie? słowo daję, złożył bym podanie o rekrutację, ale wiem z praktyki, że pózniej będzie u mnie problem z czasem i kasą.. ...może to banał ale podziwiam zacięcie :)
R

Odpowiedz do tematu