To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyŠ pe│n▒ wersjŕ tematu, kliknij TUTAJ
GRH "2-go Morskiego Pu┬│ku Strzelc├│w"
"Pierwsz┬▒ cnot┬▒ ┬┐o┬│nierza jest wytrwa┬│o┬Â├Ž i pos┬│usze├▒stwo, a drug┬▒ odwaga"

Rekrutacja - Rekrutacja

Tierce - Nie Sie 12, 2007 21:34
Temat postu: Rekrutacja
Jak do┬│┬▒czy├Ž do GRH 2-go Morskiego Pu┬│ku Strzelc├│w?

Najwa┬┐niejsze s┬▒ ch├¬ci. Je┬Âli jeste┬ z p├│┬│nocnej cz├¬┬Âci Polski i chcia┬│by┬ odtwarza├Ž ┬»o┬│nierza Polskiego z lat trzydziestych to zapraszamy. Wystarczy skontaktowa├Ž si├¬ z dow├│dc┬▒ grupy b┬▒d┬╝ jednym z cz┬│onk├│w.

Gdzie stacjonujemy?

Generalnie stacjonujemy w Tr├│jmie┬Âcie jako, ┬┐e g┬│├│wny cz┬│on grupy znajduje si├¬ tutaj. Ale s┬▒ tak┬┐e osoby z innych miejscowo┬Âci jak Koszalin i poprostu doje┬┐dzaj┬▒.

Wymagania jakie stawiamy rekrutom:

Wiadomym jest, ┬┐e nie jest to tanie hobby, dlatego nie za┬│amujcie r┬▒k, ale musicie sobie z tego zdawa├Ž spraw├¬ - oszcz├¬dzi to rozczarowa├▒. Niekt├│rzy z nas zbierali sprz├¬t par├¬ lat, jednak kiedy mieli ju┬┐ wszystko, sta┬│o si├¬ jasne, ┬┐e warto by┬│o. Kandydat musi miec co najmniej 18 lat. Zapraszamy m├¬┬┐czyzn jak i kobiety kt├│re mog┬▒ rekonstruowa├Ž postacie Policji Pa├▒stwowej, b┬▒d┬╝ osoby cywilne z epoki.
Trzeba zna├Ž histori├¬ jednostki kt├│rej tradycje kontynujemy. Je┬Âli uczestiniczy┬│e┬Â/┬│a┬ wcze┬Âniej w jakiej┬ grupie daj nam o tym zna├Ž.

Podstawa kt├│r┬▒ musimy posiada├Ž do wyst┬▒pie├▒ z grup┬▒:
-mundur sukienny przej┬Âciowego wzoru wz. 19 oraz fura┬┐erka,
-podkute buty,
-owijacze wz. 19,
-he┬│m wz. 31,
-pas g┬│├│wny wz. 31,
-dwie potr├│jne ladownice wz. 22,
-chlebak wz. 33 oraz torba na maskê przeciwgazow± wz. 32,
-bagnet (polski, dowolnego wzoru) wraz ┬┐abk┬▒ wz. 24 lub wz. 29,
-tornister wz. 35 oraz musztardowy koc,
-replika kb wz. 98
-halsztuk
-³opatkê z ram±
-mena¿kê wz. 23/31

Dla bardziej zawansowanych dojd┬▒ p├│┬╝niej inne r├│┬┐ne rzeczy jak : p┬│aszcz, mundur letni (lniany), bielizna etc.

Dla kobiet podstaw┬▒ jest mundur Policji Pa├▒stwowej b┬▒d┬╝ ubranie cywilne przypominaj┬▒ce lata 20-30 XX wieku.

Je┬Âli macie ch├¬ci, a nie wiecie od czego zacz┬▒├Ž pytajcie na forum. Jeste┬Âmy tam, ┬┐eby pom├│├Ž, doradzi├Ž, znale┬╝├Ž. Poza tym integracja z grup┬▒ jest r├│wnie wa┬┐na, gdy┬┐ tylko w ten spos├│b stworzymy zwart┬▒ grupe ludzi pasjonuj┬▒cych si├¬ histori┬▒ tak tragicznych wydarze├▒ jak Wrzesie├▒ 1939 ale tak┬┐e radosnych okresu miedzywojennego.

Kandydat na rekruta :

Kandydat (rekrut) zostaje cz┬│onkiem grupy po minimum 3 miesi┬▒cach, a maksymalnie 1,5 roku okresu rekruckiego, odbyciu 2 ├Žwiczen z grup┬▒ oraz skompletowania podstawowego mundurowania. Je┬┐eli w ci┬▒gu 18 miesi├¬cy rekrut nie spe┬│ni warunk├│w zostaje skre┬Âlony z naszej listy. Wyjazd na inscenizacje staje si├¬ mo┬┐liwy dopiero po zostaniu pe┬│nym cz┬│onkiem grupy.

Je┬Âli masz jakiekolwiek pytania, pisz do nas.

Anonymous - Czw Mar 06, 2008 19:02

Witam , chcia┬│bym do Was do┬│┬▒czy├Ž. Mam 17 lat i zajmuj├¬ si├¬ militariami od kilku lat. W przesz┬│o┬Âci dzia┬│a┬│em w kilku grupach paramilitarnych, nieformalnych co prawda, ale zaj├¬cia prowadzone by┬│y przez by┬│ych wojskowych, i cz┬│onk├│w WSO. Rozmawia┬│em ju┬┐ z osob┬▒ od Was (mianowicie z Ks. Jerzym). Skompletowanie umundurowania i oporz┬▒dzenia nie powinno by├Ž problem, poniewa┬┐ sukcesywnie mog├¬ kompletowa├Ž potrzebne "fanty". Og├│lnie orientuje si├¬ w historii WP, ale bardziej powojennej (partyzantka polska), ale szybko si├¬ ucz├¬. Co w zwi┬▒zku z tym mam dalej robi├Ž aby do Was do┬│┬▒czy├Ž?
przemi74 - Czw Mar 06, 2008 20:29

Skontaktuje sie z Toba na gg, tam dostaniesz namiary na spotkanie ze mna. Dalej zalatwimy to osobiscie. :-)
98_PWU - Pon Sty 11, 2010 19:21

Witam, mam sko├▒czone 16 lat. Interesuj├¬ si├¬ histori┬▒ szczeg├│lnie t┬▒, kt├│ra dotyczy II Wojny ┬Žwiatowej. Interesuj├¬ si├¬ r├│wnie┬┐ Wojskiem Polskim okresu mi├¬dzywojennego i chcia┬│bym byc w Waszej grupie rekonstrukcyjnej. Prosz├¬ jak mo┬┐emy si├¬ skontaktowac osobi┬Âcie.
przemi74 - Pon Sty 11, 2010 22:07

Poszla PW.
Jakub - Sob Lut 18, 2012 16:19

Witam wszystkich!

Skontaktowa┬│em si├¬ ju┬┐ z odpowiedni┬▒ osob┬▒, lecz powinienem napisa├Ž tak┬┐e tu.

Jestem cz┬│onkiem GRH Rota, odtwarzaj┬▒cej oddzia┬│ Armii Krajowej z Bor├│w Tucholskich z lat 43'-44' (nie myli├Ž z ┬úupaszk┬▒).
Bardzo interesuj├¬ si├¬ tematyk┬▒ IIRP, od pewnego czasu zacz┬▒┬│em poszukiwania Grupy, z kt├│r┬▒ m├│g┬│bym zacz┬▒├Ž swoj┬▒ przygod├¬ z rekonstrukcj┬▒ Wojska Polskiego ;)
W okolicy mojego miasta jest kilka takich Grup, lecz gdy "odkry┬│em", ┬┐e w Gda├▒sku istnieje taka Organizacja, wyb├│r by┬│ oczywisty.

Pochodzê z Grudzi±dza, aktualnie mieszkam w Gdañsku, gdzie studiujê.
Cz├¬┬Â├Ž sprz├¬tu ju┬┐ posiadam.

Podsumowuj±c : znalaz³o by siê dla mnie miejsce? :)

Pozdrawiam

przemi74 - Nie Lut 19, 2012 13:47

Wyslalem Ci maila w tej sprawie. :-)
Artur F. - Pon Pa╝ 28, 2013 16:18

Witam!. Ju┬┐ cz├¬┬Â├Ž os├│b mnie pozna┬│a, postanowi┬│em napisa├Ž tutaj co┬ o sobie.
Pochodzê z Grudzi±dza, aktualnie mieszkam i studiujê w Gdañsku.
Dotychczasowo zajmowa³em siê rekonstrukcj± oddzia³u AK dzia³aj±cego w Borach Tucholskich.
Interesuj├¬ si├¬ histori┬▒ wojskowo┬Âci (szczeg├│lnie wiek XX), st┬▒d ch├¬├Ž zawi┬▒zania z Wami wsp├│┬│pracy.

Pozdrawiam A.F :)

fanatyk - Žro Sie 06, 2014 23:19

czesc Artur : )
fanatyk - Czw Sie 07, 2014 23:26

tak swoj± drog±, jak idzie? s³owo dajê, z³o¿y³ bym podanie o rekrutacjê, ale wiem z praktyki, ¿e pózniej bêdzie u mnie problem z czasem i kas±.. ...mo¿e to bana³ ale podziwiam zaciêcie :)
R